Namioty przemysłowe – alternatywa dla hal stalowych

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin


 

Doskonale nadają się jako stoiska handlowe, obiekty sportowe, bary letnie czy tymczasowe magazyny – namioty przemysłowe to bardzo dobra alternatywa dla hal stalowych. Kiedy warto się na nie zdecydować i gdzie można je zamówić?

 

Hale namiotowe, czyli namioty przemysłowe czy magazynowe to solidne konstrukcje, które zapewniają trwałość i wytrzymałość, a ponadto estetykę. Są one często stosowane wtedy, gdy konieczne jest uzyskanie tymczasowej przestrzeni, ale również mogą one pełnić rolę stałych obiektów z zadaszeniem.

 

Rodzaje namiotów przemysłowych

Firmy, które oferują namioty przemysłowe, są w stanie wykonać je w wielu różnych wariantach na zamówienie klienta. Standardowa rozpiętość przęseł namiotu to od 5 metrów do ponad 20 metrów, przy czym wysokość ściany bocznej wynosić może od 2 do 6 metrów. Oczywiście, konstrukcje namiotów można także łączyć ze sobą w ciągu, co powoduje, że można wykonać z nich znacznie większe obiekty. Ich konstrukcja bazuje najczęściej na lekkich i wytrzymałych elementach aluminiowych pokrytych trwałym PCV.

 

Namioty mogą być też różnorodnie wykańczane, na przykład mogą mieć podwójny dach, mogą posiadać okna, drzwi, mogą mieć konstrukcję łukową, dlatego też możliwości ich konstrukcji są nieskończone i producent jest w stanie wykonać je dokładnie z oczekiwaniami klienta.

 

Jak montuje się namioty przemysłowe?

Zasadniczo rozłożenie namiotu trwa kilka godzin. Jako że wcześniejsza produkcja namiotów pozwala na stworzenie prefabrykowanych elementów, montażyści muszą je tylko złożyć na wcześniej przygotowanej przestrzeni, na przykład na bloczkach. Montaż namiotów tego rodzaju nie jest wobec tego trudny, a co więcej, mogą być one również zdemontowane i zamontowane ponownie w innymi miejscu, dlatego też są one pod tym względem wszechstronnym rozwiązaniem.

 

Ile kosztują hale namiotowe?

Namioty przemysłowe czy namioty magazynowe nie są drogimi konstrukcjami. Generalnie cena tego rodzaju obiektu zależna jest od jego wielkości, konfiguracji, miejsca montażu, także od dodatkowych usług. Mniejsze hale namiotowe to wydatek około 1500-2500 złotych, te większe kosztują nawet powyżej 100 tysięcy złotych.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Powiązane wpisy