Jak kupić dobry i tani rower?

Dodano: 2016-05-16 Przez: admin


 

Rowery można kupić w cenie już około 300-400 złotych, natomiast górna granica to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Większość klientów szuka jednak rowerów tanich, ale jednocześnie dobrej jakości. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy doborze tego rodzaju modeli.

 

Przede wszystkim rower powinno się kupić w sklepie rowerowym – nie w hipermarkecie czy na bazarze. W takich miejscach na próżno szukać rowerów wyróżniających się dobrą jakością – to bardzo tanie modele, ale z gorszymi podzespołami, dodatkowo także montowane zwykle przez pracowników marketu lub niedoświadczone w tej dziedzinie osoby, dlatego też istnieje ryzyko, że rower będzie stanowił zagrożenie dla użytkownika. Dodatkowo także wybór rowerów jest wtedy ograniczony i trudno dobrać coś idealnego.

 

Gdy w związku z tym na twoim celowniku są tanie rowery, zajrzyj na początku do sklepu rowerowego. Znajdziesz w nim oprócz modeli kosztujących krocie, także te tańsze, ale zaufanych firm, które posiadają dobre opinie użytkowników. Możesz wybrać na przykład niedrogi rower górski Kross czy zdecydować się na model miejski.

 

Rower powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów – dzisiaj najpopularniejsze są lekkie ramy aluminiowe. Warto też spojrzeć na przerzutki – teraz nie liczy się już ich liczba, dlatego wcale nie trzeba wybierać roweru z jak największą liczbą przełożeń. Hamulce powinny być tarczowe – zapewniają najlepszą pracę nawet w trudnych warunkach. Także warto spojrzeć na amortyzator, zwłaszcza w rowerach górskich – najlepszy będzie model powietrzny. Generalnie zastosowane w rowerze podzespoły powinny być markowe, z kolei nie jest to już takie ważne w przypadku kierownicy czy siodełka – te można niskim kosztem wymienić, gdy nie będą pasowały.

 

Ceny rowerów dobrych marek zaczynają się już od około 1200-1500 złotych, dlatego też warto wydać nieco więcej, aby mieć pewność, że kupuje się solidny sprzęt. Wprawdzie to często cena 2-3 razy wyższa od modeli marketowych, niemniej jednak taki rower na pewno posłuży przez dłuższy czas i jazda na nim nie tylko będzie bardziej komfortowa, ale i bezpieczniejsza!

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy