Dlaczego warto wybrać cięcie metalu wodą?

Dodano: 2016-05-16 Przez: admin


 

Waterjet, czyli cięcie wodą to coraz popularniejsza technologia. Dzięki niej można przecinać różnego rodzaju materiały, także metale. Jakie są najważniejsze zalety cięcia wodą?

 

Cięcie wodą pozwala zarówno na przygotowywanie produktów seryjnie, jak i także jednostkowych egzemplarzy. Polega ono na nakierowaniu wody lub wody ze ścierniwem na nawierzchnię danego materiału – woda pod wysokim ciśnieniem pozwala na wykrawanie precyzyjnych kształtów zgodnie z przygotowanym projektem. Ta technologia może być używana do niemalże wszystkich materiałów – od papieru i tworzyw sztucznych, poprzez ceramikę, kamień aż do metali.

 

Wszechstronność i precyzja to jednak nie wszystkie zalety, jakimi wyróżnia się technologia cięcia wodą. Wśród nich znajdują się również takie jak:

 

Jeżeli chodzi o cięcie metalu wodą, proces można wykonać na metalach takich jak: aluminium, miedź, stopy egzotyczne, na przykład tytan, Inconel, Hastalloy, hartowana stal narzędziowa, także stal nierdzewna, stal zwykła.

 

Jak zostało już wspomniane, koszty cięcia wodą nie są wcale takie wysokie. Usługa ta jest droższa od zwykłej obróbki, niemniej jednak w wielu przypadkach jest jedynym rozwiązaniem, aby uzyskać najlepsze wykończenie brzegów. Także cięcie waterjet jest rekomendowane w przypadku materiałów wrażliwych na wysokie temperatury. Z usług można korzystać w wielu firmach posiadających odpowiednie wyposażenie tego rodzaju – ich adresy można znaleźć w internecie.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy