Co zrobić z nieużywanym piecem kaflowym?

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin


 

W wielu domach nadal można spotkać piece kaflowe. Kiedyś były one montowane powszechnie w domach jednorodzinnych i kamienicach, również w kuchniach, teraz są już praktycznie niespotykane i jedynie można znaleźć je w starszych budynkach. Gdy kupujesz mieszkanie tego rodzaju lub jesteś już teraz jego właścicielem, na pewno zastanawiasz się, co z nim zrobić. Oto nasze propozycje!

 

Jeżeli piec nie wygląda już zbyt estetycznie, jest uszkodzony lub nie działa w ogóle, rozwiązania zasadniczo są dwa – można go zlikwidować albo też można go naprawić, aby działał czy też zadbać tylko o jego estetykę, gdy nie wygląda tak źle i pasowałby do aranżacji wnętrza. Piece kaflowe dobrze komponują się przede wszystkim z wnętrzami w stylu skandynawskim czy klasycznym.

 

  1. Zmiana koloru

W sklepach można znaleźć różnego rodzaju farby przeznaczone do malowania ceramiki. Również będą nadawał się do pieca – warto pamiętać o tym, by sprawdzić, w jakiej temperaturze może być używana farba, ponieważ w przypadku działającego pieca jego ciepło może doprowadzić do jej uszkodzenia. Oczywiście, jeżeli pojawią się jakieś uszkodzenia kafelków, można je naprawić, na przykład nakleić nowe czy uzupełnić. Piec będzie wyglądał stylowo pomalowany na kolor biały – teraz taka kolorystyka jest również bardzo mocna.

 

  1. Świece w palenisku

Gdy palenisko w piecu kaflowym już nie może być użytkowane, w takim przypadku można zdjąć z niego drzwiczki, wyczyścić środek i umieścić w nim świeczki. Gdy drzwiczki są w dobrym stanie, można pozostawić je otwarte. Duże świece blokowe umieszczone na palenisku będą wyglądały bardzo efektownie – można je też bezpiecznie zapalić, aby uzyskać dekoracyjny rezultat.

 

  1. Nowe kafelki

Jeżeli piec może być użytkowany, ale też nie wygląda za ładnie, warto pomyśleć o tym, aby zamontować na nim nowe kafelki. To generalnie dość drogie rozwiązanie, dlatego warto przekalkulować, czy będzie ono opłacalne.

 

  1. Zburzenie pieca

Gdy jednak żadne z powyższych rozwiązań nie wchodzą w grę, pozostaje jedno – zburzenie pieca. Nie wszystkie piece kaflowe Warszawa są na tyle eleganckie, aby zostawiać je w pokoju, zwłaszcza gdy nie jest on zbyt duży, a piec zajmuje dużo miejsca. Demontaż warto powierzyć wyspecjalizowanym w tym firmom, które będą mogły zająć się wszystkim w tym właśnie zakresie. Warszawa jest miastem, gdzie jest ich dużo do dyspozycji.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Powiązane wpisy